Polerowanie lakieru

 

DEKONTAMINACJA – OCZYSZCZANIE LAKIERU

Polega na dokładnym oczyszczeniu powłoki lakierniczej ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, jakie mogą pojawić się na naszym aucie w tracie jego użytkowania. Zanieczyszczenia te możemy podzielić na organiczne, usuwamy  je za pomocą  środków usuwających substancje organiczne oraz zanieczyszczenia nieorganiczne, usuwamy za pomocą  glinki i wykonujemy proces glinkowania.

Poprawnie zakończony proces dekontaminacji lakieru pozwala nam na przystąpienie do kolejnych czynności pielęgnacyjnych lakieru, m.in. polerowania lakieru, woskowania

 

Renowacja lakieru

 

Renowacja lakieru jest procesem polegającym na usunięciu powstałych podczas eksploatacji auta wad lakieru m.in. przez niewłaściwe mycie, zanieczyszczenia organiczne(smoła, ptasie odchody, szczątki owadów, żywice z drzew, pyłki kwiatowe) oraz nieorganiczne (pyły kolejowe, pyły hamulcowe, opad przemysłowy, oraz sadza ze spalin), promieniowanie UV, otarcia parkingowe.

Renowacja ta ma za zadanie przywrócenie „blasku auta” jak najbliższego temu zanim wyjechało z salonu poprzez usuwanie rys, likwidacji utlenionej części lakieru, usunięciu zmatowień, przebarwień, hologramów.

 

Zabezpieczenie lakieru

 

Warto zabezpieczyć każdy lakier bez względu na to czy samochód jest nowy czy używany. Lakier naszego samochodu nieustannie jest narażony na wpływ  czynników środowiska zewnętrznego, takich jak: zmienne warunki atmosferyczne(opady, mrozy , silne promieniowanie UV), zanieczyszczenia organiczne oraz nieorganiczne, itp. Jeżeli ograniczymy dbanie o lakier naszego samochodu tylko do odwiedzin w myjniach automatycznych bądź bezdotykowych to z pewnością z upływem czasu lakier naszego samochodu będzie wyglądał coraz gorzej. W codziennym użytkowaniu nie sposób również uniknąć zarysowań na naszym samochodzie.

Najlepszym sposobem na wyżej wymienione negatywne czynniki jest zabezpieczenie auta  powłokami ochronnymi:

– powłoka ceramiczna,

– powłoka kwarcowa.

Możemy wyróżnić 3 sposoby zabezpieczenia lakieru:

– Powłoki ochronne (powłoka kwarcowa, powłoka ceramiczna) ,

– Woski naturalne z zawartością Carnauba,

– Woski syntetyczne.

 

Zobacz efekty naszych realizacji

 

Sprawdź jak profesjonalne usługi autokosmetyki wpływają na wygląd Twojego samochodu